|
Nagyszínpad
|
17:00 - 18:00
18:00 - 19:00
19:00 - 20:00
20:00 - 21:30
21:30 - 22:00
22:00 - 00:00
|
Fesztivál megnyitása
Máté Ottilia:
“Erdélyországban van az én hazám” énekes előadóestje
Wass Albert: Hontalanság (Benedekffy
Katalin társulata)
Tamás Gábor: “Ó,
Erdély szép hazám” könnyűzenei koncert
Olasz Etelka: “Huncut
történetek, pajzán népénekek”
Tony előadóművész
lemezbemutatója
|
Kisszínpad
|
11:00 - 12:00
12:30 - 13:30
13:30 - 14:00
14:00 - 15:00
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
17:00 - 17:30
22:00 - 00:00
|
Könyvsátor, író olvasó találkozó: Okos Márton: “Erdélyért
Budapesttől Párizsig” élménybeszámolóval egybekötött könyvajánló a
falurombolás elleni tiltakozó gyalogútról. A könyvbemutatót megnyitja Dr. Harrach Péter - Országgyűlés
alelnöke, közreműködik Sorbán
Enikő népdalénekes
Zágoni Zsolt:
Gál Sándor életrajza, avagy a székely ezredes, ki nem engedett 48-ból
Ördögborda és az Elevenek
gyermek táncegyüttes Csíkszentdomokosról, Balánbányáról, Sándor Csaba vezetésével
Könyvsátor, író olvasó találkozó: György
Horváth László: Madéfalvi veszedelem
Erdélyi történelmi egyházak bemutatkozása, Balázsi László unitárius püspökhelyettes előadása
Szakács Sándor, a
Forrai Gábor Róvásírási Kör elnökének zenés előadása
Dr. Bene Ferenc
tárogatózik, énekel Kristály Brigitta
Táncház
|
Kós Károly kultúrterem
|
11:00 - 12:00
13:00 - 14:00
14:30 - 15:30
16:00 - 16:30
22:00 - 23:00
|
Dr. Koháry György “Székely Golgota” festmény
tárlatának megnyitója
Dávid Júlia
iparművész üvegfestészeti kiállítása
Simó József: "Harangot
kongatok" Wass Albert
Istenes költészete és szépprózája
Orbán Irén és Gazda Anna
székely népművészek kiállítása
Benedekffy Katalin:
Huncutazás című filmjének bemutatója
|
Egyéb helyszínek
|
08:00-kor
10:00 - 12:30
11:30 - 12:00
14:00 - 15:00
15:00 - 15:30
16:30 - 17:00
|
Reggeli
kürtszó
Transzilvánia kupa elődöntő
- Nagy focipálya
Kerékpáros túra
Verőcén, cserkészet a közeli dombokon
Kézműves foglalkozások - Erdei játszóházak
Erdélyi megyék bemutatkozása
a megyeházaknál
Zrínyi Barantások
bemutatója - Nagy focipálya
|
|
|
Nagyszínpad
|
12:30 - 13:00
13:00 - 13:30
13:30 - 14:00
14:00 - 15:00
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
17:00 - 17:30
17:30 - 19:00
19:00 - 20:00
20:00 - 21:00
21:00 - 22:00
22:00 - 23:30
|
EKOSZ (Erdélyi Körök Országos Szövetsége) elnökének, Dr. Kövesdy Pál beszámolója
Tolna megyei Székely Kör
Hagyományörző Csoportjának fellépése
A Budapesti Székely Kör tánccsoportja
Orbán Ferenc
székelyföldi muzsikus zenei műsora
Budakörnyéki Székely Kör műsora (Vadrózsa
Együttes)
Turul Társulat:
“Erdélyország az én hazám” vers, próza, virágénekek
Rojtos zenekar, Lovas Bori és társulatának erdélyi
népzene bemutatója
Kormorán Memory Band
fellépése
Bonyhádi Bukovinai Népdalkör
és Sebestyén István
mesemondó
Sway Sporttánc Egyesület virtuóz
versenytánc bemutatója
Esztena székely rock
együttes
Magozott Cseresznye koncert
|
Kisszínpad
|
09:00 - 10:00
10:00 - 11:00
11:30 - 12:30
12:30 - 13:30
13:30 - 14:30
16:00 - 17:00
17:00 - 17:30
18:30 - 19:30
|
Gyermek táncház Sándor Csaba vezetésével
Lábbáb, Csernik Szende
lábbáb művész előadása
Könyvsátor, író
olvasó találkozó: Pálffy István: Erdély
Konyha-Kultúra-Kalauz
Zágoni Sz. Sándor:
Zas Lóránt, Wass Albert, Ady Endre versek
Könyvsátor, író
olvasó találkozó: Tamás Menyhért
Szt. Anna-tó
legendája
Balázsi László
magyarországi püspökhelyettes:
“Erdélyi csillagok” verses, énekes előadás
Olasz Etelka: “Árpád
nemzetsége” énekes előadás
Dr. Medvigy Endre
Nyírő József életmű estje
|
Kós Károly kultúrterem
|
11:00 - 12:00
13:00 - 14:00
14:00 - 15:00
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
17:00 - 18:00
18:00 - 20:30
21:00 - 23:30
|
Egyetemes Magyar
Képzőművészeti Egyesület kiállítása, Tamás Mária Stockholm
Gerendás Lajos:
Székelyföldi templomok nyomában
Boér Ferenc kolozsvári
színművész előadása: "Ahogy lehet..."
Dr. Bene Ferenc:
Reavásás (Ősi szkíta írás)
Simó József:
"Szeresd a gyermeket" családról és gyermekről erdélyi írók,
költők tükrében
Torma Mária: “Életet
és hitet üzen egy halott” Ady versek szavalása
Szatmáriak találkozója,
Kató István rendezésében (06-20-9439619)
Erdélyi vonatkozású filmek vetítése
|
Egyéb helyszínek
|
08:00-kor
08:30 - 09:00
09:00 - 10:00
10:00 - 12:30
10:00 - 12:00
10:00 - 12:30
15:00 - 16:00
|
Reggeli kürtszó
Gyalog-és kerékpáros túra Királyrétre
verőcei cserkészekkel
Kézműves foglalkozások - Erdei játszóházak
Transzilvánia kupa
elődöntő - Nagy focipálya
Erdélyi, illetve Erdélyből elszármazott üzletemberek
találkozója - Ebédlő
Népdal tanulás, természetismereti barangolás a verőcei
cserkészekkel - Erdei játszóházak
Székely könnyűlovassági bemutató a Némethy fivérekkel - Kisszínpad
előtt
|
|
|
Nagyszínpad
|
10:00 - 11:00
11:30 - 13:00
15:30 - 16:30
16:30 - 17:00
17:00 - 18:00
18:00 - 18:30
18:30 - 19:00
19:00 - 19:30
19:30 - 20:00
20:00 - 21:00
21:00 - 21:30
21:30 - 23:30
|
Ökumenikus Istentisztelet
Előadás, beszámoló az erdélyi
kisebbségi felsőoktatásról, az autonómia aktuális helyzetéről.
Felvezető Ferencz Vilmos
a Budapesti Székely Kör elnöke, meghívott előadó Dr. Kovács Lekel István egyetemi
tanár és Dr. Szekeres Sándor
jogtörténész. Résztvevők: Király
Vilmos, Terza József, Ráduly Róbert, Fodor Imre
Turul Társulat: Illés
Lajos Canthus Hungaricus - Magyar énekek
A Holtmarosi Népi Táncegyüttes
fellépése
Rajkai Zsolt
előadása a Szent Koronáról
A Bonyhádi Székely Kör
előadása: Szent István magasztalása címmel
Dr. Bene Ferenc
tárogatós műsora
Ördögborda és Elevenek gyermek
tánccsoport Balánbányáról és Csíkszentdomokosról
Zrínyi Barantások bemutatója
Baki Várnai duó
A fesztivál hivatalos zárása
Tony
(Marosszentgyörgy) és a Csárdás
Király (Gógán) közös fellépése
|
Kisszínpad
|
09:00 - 11:00
11:00 - 12:00
12:00 - 13:00
13:00 - 14:00
14:30 - 15:30
17:00 - 18:30
|
Gyerek műsorok, gyerekmatiné
Orbán Ferenc székely
muzsikus gyermek előadása
Szűcs Ildikó
előadóművész, Janikovszky
Éva “Ha én felnőtt lennék”
Belvárosi Kisszínház
(Budapesti Székely Kör): vers, próza és ének Kaich Károly rendezésében
Tarr Erika “Zajtalan
Csillagzatok” zenei előadása
Simó József: "Együtt
erő vagyunk, szerteszét gyöngeség" a magyarságért felelősen
gondolkodó Wass Albert üzenete
|
Kós Károly kultúrterem
|
13:00 - 14:30
14:30 - 16:00
16:30 - 19:00
19:00 - 20:30
|
Ki mit tud Erdélyről? vetélkedős műsor
Dr. Bene Ferenccel
Kiss Stúdió Színház:
Wass Albert: “Üzenet az otthoni hegyeknek”
A Házsongárdról és a Házsongárdi Alapítványról Gergelyné Tőkés Erzsébet
vetítéses előadása
Erőss Zsolt (Hópárduc):
A Mont Everest
megmászása, a K2-es expedíció
története, amennyiben sikerül visszatérniük a
kitűzött idő előtt
|
Egyéb helyszínek
|
08:00-kor
08:30 - 09:00
09:00 - 10:00
13:00 - 15:30
14:00 - 15:00
14:00 - 15:30
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
17:00 - 18:30
23:00 - 00:00
|
Reggeli kürtszó
Kerékpáros túra
Nagymarosra
Vadászkutya és
solymászati bemutató
Transzilvánia kupa
döntő - Nagy focipálya
Kézműves foglalkozások - Erdei játszóházak
Aszfalt rajzverseny
kicsiknek, gyerek ügyességi
vetélkedő
Rovásírás tanulás és verseny - Erdei játszóházak
Nóta tanulás, tánc tanulás - Erdei játszóházak
Cserkészet a közeli erdőben - Erdei játszóházak
Táncház hajnalig
tábortűz mellett
|
|
|
|
08:00-kor
08:00-09:30
09:30-10:30
|
Reggeli kürtszó
Reggeli - Ebédlő
Táborbontás
|
Folyamatos foglalkozások, kiállítások,
közlekedés a fesztivál ideje alatt:
|
|
- Benedek Elek Játszóház
gyerekeknek, gyerekfelügyelet képzett nevelőkkel
- Kirándulások
a közeli vidéken erdélyi túravezetőkkel és a helyi cserkészekkel
- Sportolási
lehetőségek: lovaglás, labdarúgás, kosárlabda, röplabda, íjászat,
asztalitenisz
- Hagyományos
erdélyi kézműves foglalkozások, rovásírás tanítás
- Erdélyi
hagyományos egyházak részvétele
- Táltos
dobosok
a Csaba Királyfi Jurtánál
- Székelykapu
Étterem - erdélyi ízek világa, pálinka- és bor bemutatók
- Kirakodóvásár,
szponzori sátraknál bemutatók,
Litea könyvsátor
- Kerékpárkölcsönzés,
sportfelszerelések
- Maxi
Taxik
közlekedtetése a tábor és Verőce között meghatározott
időpontokban
|
A szervezők fenntartják a
programváltoztatás jogát.
|
Letöltöm a
fesztivál programját PDF formátumban - 0,9 Mbyte
|