Július 8. péntek |
Helyszín |
|
12:00-tól |
Vendégek regisztrációja, kapunyitás |
Tábor bejárata |
16:00-17:00 |
„Gyimesi vadvirágok” - Takács Éva népdalénekes előadása |
Nagyszínpad |
17:00-18:00 |
Váci Ifjúsági Fúvószenekar (indulók, magyar nóták) |
Nagyszínpad |
18:00-18:45 |
A világtalálkozó hivatalos nyitánya |
Nagyszínpad |
19:00-20:00 |
"A mennyezet virágai" - Tomcsányiné Szemere Sarolta kiállításának megnyitója |
Kós Károly Előadóterem |
19:00-19:45 |
„Ősi földünk” - Osztováta Együttes előadása |
Nagyszínpad |
|
„Küküllő mente nemes borainak hangulatos bemutatása mindennemű érzékszervek |
|
|
által” |
|
20:30-22:00 |
Bikini koncert - „In memoriam Temesvár 1990” |
Nagyszínpad |
22:00-tól |
Néptánc, népzene - Hunyadi Péter Zenekara |
Kisszínpad |
22:00-tól |
Siculus együttes (Székelyföld) - mulatós zene hajnalig |
Kós Károly Előadóterem |
|
|
|
|
|
|
Július 9. szombat |
Helyszín |
|
06:00-09:00 |
Horgászási lehetőség: |
Csattogó-völgyi horgásztó |
|
Napijegy: 3000 Ft/ 2 bot, 2 horog, 2 nemes hal (ponty 30 cm fölött, 5 kg alatt) |
|
07:30-tól |
Cserkelés, túrázás a Börzsönyben |
Börzsöny |
08:30-14:00 |
II. Székelyföldért Labdarúgó Kupa elődöntő |
Focipálya |
10:00-11:30 |
Baranta bemutató és foglalkozás |
|
10:00-12:00 |
Délelőtti matiné gyermekeknek: Csernik Szende lábbábos (Sepsiszentgyörgy), |
Kézműves sátor |
|
Takács Éva népdalénekes, Olasz Etelka (tündérmesemondó), |
|
|
Nagy Botond mesemondó, Bekecs Táncegyüttes |
|
10:00-11:30 |
Ki tud többet Erdélyről - vetélkedő az EJKE szervezésében |
Kisszínpad |
12:00-12:30 |
Jó ebédhez szól a nóta - Juhász Margaréta, Lukács Tímea, Csáky Tibor és
|
Nagyszínpad |
|
Szabó Gyula nótacsokra. Kísér Látó Imre és cigányzenekara. |
|
13:00-14:00 |
"Indulj el egy úton" - Gerák Andrea énekes műsora |
Nagyszínpad |
14:00-15:00 |
Höcögö Néptáncegyüttes: Palatkai táncok (Zsámbéki Székely Kör) |
Nagyszínpad |
14:00-17:00 |
Autonómia konferencia a Székelyföldért Társaság szervezésében, |
Kisszínpad |
|
moderátor Kövér Tamás (Magyar Katolikus Rádió) |
|
11:00-18:00 |
Könyvbemutatók a Könyvsátorban: 11.00 Gyócsi László (Az égi sólyom című |
Könyvsátor |
|
történelmi regénye, valamint erdélyi útirajzai); 12.00 bemutatkozik az Erdélyi |
|
|
Konyha magazin, 14.00 György Horváth László (Stockholmi szerelem), |
|
|
14.30 Kilin Ildikó előadása a nagyváradi Holnaposokról, 15.00 a Helikon |
|
|
Alapítvány bemutatkozása, 15.30 Szász István Tas (A "Hitel"), 16.00 |
|
|
Margittai Gábor (Trianoni menyecske), 16.30 Domonkos László |
|
|
(Kratochwill Károly) |
|
14:00-16:00 |
„Kárpát-medencei birtoklevelünk, a rovásírás” - Szakács Gábor és Friedrich |
Kós Károly Előadóterem |
|
Klára rovásírás kutatók (Forrai Sándor Rovásírás Kör) előadása, majd rovásírás |
|
|
verseny |
|
15:00-16:00 |
„Erdély hazavár” - dalok és versek Balázsi László mb. unitárius püspök-főjegyző és
|
Nagyszínpad |
|
Balázsi Mária előadásában |
|
16:00-17:00 |
Horváth Zoltán György diavetítéses előadása: Csíkszék legszebb középkori |
Kós Károly Előadóterem |
|
templomai |
|
16:00-17:00 |
„Rákóczi él” - Szakács Gábor és a Szkíta Örökség Társulat koncertje„ |
Nagyszínpad |
17:00-18:00 |
Székelyfonó” - Kerepesi Székely Hagyományőrző Kör előadása |
Nagyszínpad |
17:00- |
Előadások a Kisszínpadon:Okos Márton - Falurombolástól a nemzetrombolásig |
Kisszínpad |
|
Csíki Sándor - Vészes népességfogyás Erdélyben |
|
17:00-19:00 |
Néptánc oktatás, kézműves foglalkozás |
Kézműves sátor |
17:00-19:00 |
Erdélyi és Székely Körök, Egyesületek küldötteinek baráti találkozója
|
Kós Károly Előadóterem |
18:00-19:00 |
Vastaghúros 2011, „Adjon az Isten minden jót!” - A Swetter zenekar koncertje |
Nagyszínpad |
19:00-20:00 |
Balázsi László mb. unitárius püspök-főjegyző előadása az unitárius egyház |
Kós Károly Előadóterem |
|
jövőjéről
|
|
19:00-20:00 |
A Bekecs táncegyüttes műsora (Nyárádszereda) |
|
20:00-21:30 |
„Ó Erdély szép hazám...” - Tamás Gábor koncertje (Kolozsvár) |
Nagyszínpad |
21:30-22:30 |
„Édes Magyar Föld” - a Székely vér rock zenekar koncertje |
Nagyszínpad |
22:00-tól |
Néptánc, népzene - Hunyadi Péter Zenekara |
Kisszínpad |
22:00-tól |
Nagy Attila, a „Székely Csárdáskirály” mulatós estje (Gogánváralja) |
Kós Károly Előadóterem |
|
|
|
Július 10. vasárnap |
Helyszín |
|
06:00-09:00 |
Horgászási lehetőség: |
Csattogó-völgyi horgásztó |
|
Napijegy: 3000 Ft/ 2 bot, 2 horog, 2 nemes hal (ponty 30 cm fölött, 5 kg alatt) |
|
09:00-10:00 |
Ünnepi Ökumenikus Istentisztelet szolgálatot végez Balázsi László (unitárius) és |
Nagyszínpad |
|
Nagy Árpád (református) lelkipásztor, valamint Böjte Csaba ferences rendi szerzetes |
|
10:00-11:00 |
Megemlékezés a bukovinai székelyek áttelepülésének 70. évfordulójáról: |
Nagyszínpad |
|
"Édes hazám, mit vétettem?" - Kóka Rozália, Fábián Éva és az Érdi |
|
|
Bukovinai Székely Népdalkör előadása |
|
10:00-12:00 |
II. Székelyföldért Labdarúgó Torna - döntő |
Focipálya |
11:00-12:00 |
Zarándoklat az „Erdélyi Vándorok” emlékoszlopához |
Szent Jakab kagyló |
12:00-18:00 |
Könyvsátor tervezett programja:12:00 Böjte Csaba dedikál 13.00 Bemutatkozik az |
Könyvsátor |
|
Erdélyi Konyha magazin, 14.00 Bárányi László Ildikó (Szövetségben a halál |
|
|
ellen); 14.30 Kósa Bálint fametszetei; 15.00 Fábián Margit bemutatja Rudolf |
|
|
László Bukovinától Bácskáig című könyvét; 15.30 Schäffer Erzsébet író-olvasó |
|
|
találkozója; 16.30 Váradi-Löwey új Kányádi-albumának bemutatása |
|
11:00-15:00 |
„Erdélyország az én hazám” íjászverseny kicsiknek és nagyoknak. |
Tábori bejárat |
|
Nevezés: 08:00-11:00 óráig a helyszínen felállított sátornál, a tábori tavacska |
|
|
közelében, az íjász mesternél |
Kós Károly Előadóterem |
12:00-12:30 |
Petrás Mária és a csángó keresztszülők egyesületének bemutatkozása |
Nagyszínpad |
11:00-12:30 |
dr. Varga Tibor jogtörténész előadása |
Kisszínpad |
13:00-14:00 |
Jó ebédhez szól a nóta: Juhász Margaréta, Paloytay Érsek Ágnes, |
Nagyszínpad |
|
Osváth Magdolna és Pék László valamint a Tamási Áron székely |
|
|
Népdalkör műsora. Kísér Látó Imre és cigányzenekara. |
|
13:00-14:00 |
Solymász bemutató |
Focipálya |
14:00-14:30 |
„Székely pajzán történetek” - Sebestyén István bukovinai székely mesemondó |
Nagyszínpad |
|
előadása (Kakasd) |
|
14:30-15:30 |
"Zeng a lélek" - a Sebestyén István Székely Társulat Csillagösvény |
Nagyszínpad |
|
Népdalkörének előadása |
|
14:00-15:00 |
"Székely-magyar rovásjelek minden számítógépen?" - Záhonyi András |
Kisszínpad |
|
rovásírás-kutató előadása; utána rovásírás oktatás |
|
15:30-16:30 |
A Nyárádmente bemutatkozása a Nyárádmenti Kistérségi Társulás |
Nagyszínpad |
|
küldöttei révén; Várady - Lőwey: Az Alsó-Nyárád vidéke (könyvbemutató)- |
|
|
közreműködik Soós Andrea |
|
16:30-17:30 |
„Nyárádmenti táncok” - a Bekecs Néptáncegyüttes műsora (Nyárádszereda) |
Nagyszínpad |
16:00-17:00 |
Kibédi Varga Sándor előadása: Erdélyi ki és bevándorlók az ezredfordulón
|
Kisszínpad |
17:00-18:00 |
Horváth Zoltán György diavetítéses előadása: Szent László freskók Erdélyben |
Kós Károly Előadóterem |
17:30-18:00 |
Sólyomröptetés |
Focipálya |
18:00-19:00 |
„A rackák világa” - Ferenczi György és a Rackajam koncertje
|
Nagyszínpad |
19:15-19:45 |
Fesztiválzárás |
Nagyszínpad |
19:45-20:30 |
„Erdélyi induló” - a Szokolyai Dalárda műsora |
Focipálya |
20:30-22:00 |
„Hegyeket nézek” - az Ismerős Arcok koncertje |
Nagyszínpad |
22:00-tól |
Mulatság hajnalig, tábortűz |
|
|
|
|
Állandó programok mindhárom nap: |
- Benedek Elek játszóház
- Cserkelés a Börzsönyben
- Kerékpár kirándulás
- Sport: lovaglás, foci, röplabda, sakk, íjászat, horgászás, tenisz
- Vásárosok felvonulása
- Kézműves foglalkozások
- Kulináris bemutatók
- A verőcei vasútállomás és a Csattogó-völgy között Maxi Taxi járatot működtetünk a fesztivál ideje alatt. Jelképes viteldíj: 100 Ft utanként
|
|
|
|
* A programváltoztatás jogát a szervezők fenntartják! |
|
|
|
|